האם יש לכם "תקרת זכוכית"? מה זה בכלל, איך מזהים אותה והכי חשוב – כיצד שוברים אותה ופורצים מעליה?

תקרת זכוכית הוא מונח המתייחס למחסום בלתי נראה, ובכל זאת בלתי שביר לכאורה אשר עוצר אותנו מלהגיע גבוה יותר ולהתקדם מעבר לאותה שכבה / רמה בה הוא ממוקם. המונח מתייחס בעיקר לתחום הקריירה והעסקים

תקרת הזכוכית יכולה להיות כזו שנוצרה בשל גורמים חיצוניים (מיקום גיאוגרפי, מגדר, השכלה, שפה, ארגון עם מסלולי התקדמות מובנים… וכ"ו), או כזו שאנחנו יוצרים לעצמנו – גורמים פנימיים (פחד, חוסר בטחון עצמי, דפוס חשיבה פאסימי… ועוד) וזאת לעיתים קרובות אפילו בלא מחשבה מודעת.

דוגמאות: "אשה לא יכולה להיות טייסת קרב", "מנהל בהייטק חייב תואר אקדמאי", "שחור לא יכול להיות נשיא ארה"ב", "אני לא יכול לנהל אנשים", "אני לא יכול להיות עצמאי"… וכ"ו

ובכן – במידה ויש "תקרת זכוכית" מעליכם, איך מזהים אותה ופורצים אותה? פשוט –  מתעלמים מקיומה!! מניחים שהיא לא שם ושואפים אל המקום אליו אתם רוצים להגיע באמת, שהרי התקרה שקופה ורואים את היעד הגבוה גם דרכה,  אז כוונו לשם – גבוה… "השמיים הם הגבול" (וגם זה כמובן כבר לא נכון – אפילו "תקרת" השמיים נפרצה לעבר החלל)

תזכרו – כל תקרת זכוכית דינה להיפרץ ולהישבר, אז למה שלא תהיו אתם אלו שעושים זאת? ונכון – לפעמים זה לא כל כך פשוט… עם זאת, תאמינו לי, מניסיון אישי, זה כדאי :-)

מזהים "תקרת זכוכית" מעליכם שמונעת מכם להתקדם ורוצים סיוע בשבירתה? זה אחד מתחומי המומחיות שלי,

צרו קשר ואשמח להיות שם אתכם ובשבילכם…