ערכי יסוד, ערכי ליבה, ערכי הנשמה...

 

אילו ערכים הם "נר לרגליך"?
האם אלו הערכים שעליהם גדלת ולמדת להפנים או אלו הנמצאים אצלך באמת, עמוק בפנים?

 

בקצרה:

כולנו גדלים על ערכים מסוימים אותם אנו סופגים בבית ובמסגרות החינוכיות השונות להן אנו נחשפים. עם זאת, למעשה, לכל אחד מאתנו יש כ- 5 עד 6 ערכים מרכזיים – ערכי ליבה, אישיים, שהנם מולדים.

ערכי הליבה המולדים הללו הם למעשה המנועים הפנימיים שלנו – חומר התבערה המניע אותנו לפעולה הגורמת לנו עונג, סיפוק והתמלאות באנרגיה. זאת בהנחה כמובן שאנו מזהים אותם ונותנים להם ביטוי בחיינו… וזה האתגר!

עם השנים יש לחלקנו נטייה להדחיק את אותם ערכים ולהחניק את אותם מנועים פנימיים אישיים מסיבות ואילוצים סביבתיים שונים (משפחה, חברים, מסגרות כמו צבא ולימודים…)

 

למה זה חשוב?

כשערכי הליבה שלנו מתממשים ובאים לידי ביטוי בחיינו, אנחנו חווים הנאה, רמת אנרגיה גבוהה, חיוניות והגשמה אישית ואילו במקום בו הערכים אינם מתממשים אנו סובלים, עייפים, חסרי אנרגיה ואף מרירים... כדאי, לא? :-)

 

דוגמאות לערכי ליבה:

הובלה, משמעותיות, משפחתיות, חופש, הישגיות, מרחב, נתינה, יצירתיות, למידה ועוד….

 

את ערכי הליבה האישיים והמדויקים לך (כולל מתן הגדרה אישית) אנו מזהים יחד כחלק מתהליך האימון וכך נוצרת  "מפת ערכים" אישית אתה ניתן לנווט את מהלך הפעולות והחיים לכיוון חיוניות והגשמה אישית תוך עשייה מתוך תשוקה שמטרתה להביא את אותם ערכים לידי ביטוי בכל תחומי החיים (עבודה, משפחה, חברים, שעות פנאי… וכו').

 

רוצה לדעת עוד? צרו קשר - אשמח להרחיב, ללוות ולדייק…